Pacjentom po dużych operacjach ortopedycznych (endoproteza biodra, kolana), unieruchomionym, we wczesnej fazie pooperacyjnej - zapewniam rehabilitację domową, działania przeciwbólowe i przeciwzapalne, elektrostymulację, pionizację i reedukację chodu, zrównoważony trening zmierzający do pełnego odzyskania funkcji.
Pacjentom po artroskopii kolana, zabiegach takich jak rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego ACL, tylnego PCL, szycie łąkotki - polecam pełen
program ćwiczeń i fizjoterapii w warunkach domowych, prowadzący do odzyskania utraconych funkcji kończyny, a ponadto zachęcam do treningu siły mięśniowej, czucia głębokiego i reedukacji czynności
sportowych w pełni wyposażonym gabinecie rehabilitacyjnym lub w terenie.
Prowadzę także specjalny program ćwiczeń na niestabilne kolano. Staw kolanowy po zwichnięciu, skręceniu, zerwaniu więzadeł - może być niestabilny.
Najczęściej stosowany w takich wypadkach zabieg chirurgiczny nie zawsze jest możliwy/akceptowany przez pacjenta, a czasem po prostu zawodzi i problem niestabilności pozostaje. Jeśli Twoje kolano
"ucieka", odczuwasz brak siły i kontroli stawu - potrzebujesz pomocy. Specjalistyczny, bezpieczny trening, stymulujący układ nerwowo-mięśniowy, przywróci Ci pewność.
Polecam także program na staw skokowy, stosowany w przypadku nawykowego zwichnięcia i niestabilności stawu skokowego.
Możesz liczyć na moje wsparcie. Każdego pacjenta wyposażam w pełną więdzę na temat problemu, zestawy ćwiczeń do samodzielnego wykonania, kontrolę postępów terapii.
Zabieg operacyjny przeprowadza się w celu naprawy uszkodzonych tkanek. Po nim przychodzi czas na rehabilitację. Prowadzona pod okiem fizjoterapeuty rehabilitacja pooperacyjna pozwala na odpowiednio szybkie zmniejszenie bólu, odzyskanie funkcji, a wreszcie pełny powrót do zdrowia.
Aby do minimum skrócić czas rekonwalescencji, warto zdać się na profesjonalistę. Potrzeba wiedzy i doświadczenia, aby optymalnie wyważyć ochronę blizny i tkanek naruszonych wejściem operacyjnym, pozwolić szwom i wstawionym implantom spełnić swe zadanie, a z drugiej strony odpowiednio wcześnie aktywizować pacjenta i uruchamiać mięśnie i stawy, by zapobiec zanikom z nieczynności, zakrzepom i zrostom tkankowym - ich powstanie mogłoby zniweczyć efekt operacji.
Zapobieganie powikłaniom i wspomaganie fizjologicznych procesów gojenia jest kluczowe po zabiegach takich, jak endoprotezoplastyka
biodra i kolana, operacje kręgosłupa, artroskopia kolana i inne.